{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductListing" } }

için Kiğılı Önerileri

  { "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ ] } } }

  Satranç Seti

  0 ürün bulundu
  (0 ürün bulundu)

  Kiğılı Tavla & Satranç Takımı Modelleri

  Kaliteli ve şık koleksiyonu ile erkek giyiminin öncülerinden olan Kiğılı, gündelik kombinlerden smokinlere kadar her ortama uygun modellerle alternatiflerinizi artırıyor. Modern çizgileri ile trendleri yeniden yorumlayan marka, kaliteli kumaşı ve usta terziliği ile tarzınızı öne çıkarıyor. Hem spor hem klasik giyimi sevenlere hitap eden Kiğılı, farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Marka, giyim ürünleri dışında şıklığınızı tamamlayan aksesuarları ile de beğeni topluyor. Aksesuarlar hem kombinlerinizin imzası hem de tarzınızın yansıması oluyor.

  Şapka, cüzdan, kartlık, mendil, papyon gibi giyiminizi tamamlayan aksesuarlar dışında parfüm, tavla, satranç gibi aksesuarlar stilinizi ve karakterinizi sergiliyor. Kiğılı tavla & satranç takımı şık görünümü ile dikkat çekiyor. 40 cm x 40 cm x 8 cm boyutlara sahip ahşap satranç setleri, şık tasarımı ile oynama zevki veriyor. Satranç setinin sandık kısmı taşları güvenle saklamanıza olanak tanıyor.

  4000 Yıllık Tarih

  Satranç oyununun 4000 yıllık bir tarihe sahip olduğuna inanılıyor. Piramitlerdeki kabartmalardan satrancın en az 4000 yıl önce Mısır’da oynandığı tahmin ediliyor. Bulgular oyunun Mısır dışında Çin, Mezopotamya ve Anadolu’da bilindiğini de gösteriyor. Milattan sonra 3 veya 4. yüzyıllarda Hindistan’da Çaturanga adıyla oynanması ile satranç adını aldığına inanılan oyuna ait ilk belgeler de Hindistan’dan kalma. Hindistan’dan İran’a, İran’dan Araplara ve İspanya’dan Avrupa’ya yayılan satranca ilişkin ilk basılı kitap 1497 yılında yayınlandı. Kitap o dönemde oyunun yeni kurallarını belirliyordu. Lucena’nın kitabında yer verilen bu kurallar bugün de geçerli. 15. yüzyıla ait İspanyol Lucena’nın kitabı dışında 17. yüzyılda El Greco ve 18. yüzyılda Philidor tarafından kaleme alınan satranç kitapları da bulunuyor.

  Türkiye’de ise ilk satranç organizasyonlarının geçmişi 1930’lu yıllara kadar gidiyor. Ankara Satranç Derneği 1938 yılında ve İstanbul Satranç Derneği 1943 yılında kuruldu. 1954 yılında Satranç Federasyonu’nun faaliyete başlamasından sonra Türkiye 1962 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Satranç Olimpiyatı’na katıldı. İlk uluslararası satranç ustalarımız ise 1975 yılında İlhan Onat ve Nevzat Süer oldu. Satranç Federasyonu’nun 1991 yılından itibaren devlete bağlanması ve devlet desteği almaya başlamasıyla, satranç da daha da yaygınlaşmaya başladı. Günümüzde ise satrancın popülaritesi her geçen gün daha da artıyor.

  Satrancın Yıldızları

  İspanya’dan Avrupa’ya yayılan satrancın Avrupa ülkelerinden sonra, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’da da popülarite kazanması ile birlikte çeşitli turnuvalar da başladı. 19. yüzyılda yavaş yavaş satrancın yıldızlarının adları da belli olmaya başladı. Steinitz, Rubinstein, Morphy ve Anderssen yüzyılın öne çıkan oyuncuları olarak kabul ediliyor. İlk dünya şampiyonluk oyunu 1886 yılında oynandı. Oyunda o dönemin en güçlü iki ismi olan Steinitz ve Zukertort karşı karşıya geldi. Wilhelm Steinitz 10 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 yenilgi ile şampiyonluk maçının galibi olan isim oldu.

  İlk resmi dünya şampiyonu ünvanını taşıyan Steinitz, aynı zamanda sistematik oynama kavramının da babası olarak kabul ediliyor. Teori konumun özelliklerine uygun bir strateji belirleyerek oynamak kuralı ile başlıyor. Steitinz’in konumun özelliklerine ilişkin çalışmaları günümüzde oyunun da temellerini oluşturuyor.

  1998 - 2006 yılları arasında Dünya Satranç Federasyonu ve Profesyonel Satranççılar Birliği tarafından iki ayrı dünya şampiyonluğu mücadelesi yapılsa da, iki unvan 2006 yılında Vladamir Kramnik’in “mutlak dünya şampiyonu” ünvanı alması ile birleştirildi ve bu durum sona erdi.

  Kiğılı Tavla & Satranç Takımı Fiyatları

  Dünyanın en eski oyunlarından biri olan satranç, turnuvalarla popülerliğini devam ettiriyor. Oyun, profesyonel oyuncular yanında hobi olarak oynayanlar için de vazgeçilmez bir tutku oluyor. Kiğılı satranç seti ile dilediğiniz her zaman ve her yerde zevkle oyun oynayabilirsiniz. Kiğılı tavla & satranç takımı modelleri ve fiyatları zamanının değerini bilen herkese hitap ediyor.

  Kiğılı erkek modasına kattığı yeni yorumları ile gardıroplara rahatlık ve şıklık getiriyor. Haftanın her günü en konforlu giyim deneyimi sunan marka, kaliteli kumaşı, dikim kalitesi ve güvenilir ürünleri ile uzun süreli kullanım sağlıyor. Giyim dışında markanın aksesuar ürünleri hem kombinlerinizi öne çıkarıyor hem de karakterinizi yansıtıyor. Şık tasarımları ile dikkat çeken size özel ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. İndirim fırsatlarını ve kampanyaları takip ederek Kiğılı kalitesini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz